Франция е на полуфинал! Вратарска грешка елиминира Уругвай

"Петлите" победиха южноамериканците с 2:0
Обновена: 6 юли 2018 19:02 | 6 юли 2018 19:01, Елка Василева
62

Франция е първият полуфиналист на световното първенство, след като победи категорично Уругвай с 2:0.

Зрителите на стадион "Нижни Новгород" със сигурност не са останали очаровани от играта на двата отбора, но футболистите на селекционера Дидие Дешан вдигнаха оборотите и успяха да открият резултата в края на първото полувреме чрез Рафаел Варан.

През втората част южноамериканците се опитаха да отвърнат на удара, но детинска грешка на вратаря Фернандо Муслера позволи на Антоан Гризман да се разпише.

Така "петлите" ще се изправят срещу победителя от сблъсъка между Бразилия и Белгия, който ще бъде тази вечер от 21:00 часа българско време.

Подробности за мача четете на Gol.bg

62
15
4

4

Някой нещо против?.Да, шестима футболни профана са против.

9

Който си е мислел, че Уругвай ще бие Франция на футбол нищо не разбира от тази игра или е обикновен мечтател.
12
5

10

Урусите си мислят, че с груба игра ще изплащат бързите французи. Хахаха. Франсетата просто ги смачкаха
11
4

5

До до5Кого наричаш глyпaк бе тъпa гаванке? Аз ти казвам кой ще е новият шампион, че да спечелиш от тотото, той обижда. . .
10
7

9

Яд ме е за уругвайците!!Аве ,що става с тия вратари Ве?!Здрав отбор са но без Кавани няма,кой да им оползотворява положенията ...Яд ме е,че напраиха зорлем французите играчи...
9
6

8

До 5 преди 5 години
Глуу...ак, стига си цапал форума с глупостите си.В този ред да те питам...къде е чистата расово България на това световно?
8
5

12

Французите бяха толкова хладнокръвни и спокойни, че направо смазаха психически Уругвай, които нищо не показаха. А разликата в класите беше очеизвадна. Не очаквах толкова спокоен и лесен у/4 финал за Петлите. Изненадан съм приятно от силната им защита и от тактеската грамотност на този иначе толкова млад състав. Заслужават Златото, стига да се справят с Бразилия/Белгия.