Франция излъга Белгия в голямото дерби и е на крачка от световната титла

Юмтити вкара единствения гол в 1/2-финалния сблъсък
Обновена: 10 юли 2018 23:04 | 10 юли 2018 22:56, Веселин Коларов
141

За трети път в своята история Франция се класира на финал на световното първенство!

Това стана факт след измъчена победа с 1:0 над Белгия. В герой за "петлите" се превърна Самюел Юмтити, който отбеляза единствения гол в напечения сблъсък. В спор за трофея отборът на Дидие Дешан ще срещне победителя от двойката Хърватия – Англия, които се изправят помежду си утре вечер.

Първото полувреме в Санкт Петербург беше равностойно, като тактическото надлъгване взе превес и чистите голови положения не бяха много. Вратарите Юго Лорис и Тибо Куроа пък спасиха всичко възможно и логично почивката дойде при резултат 0:0.

Малко след подновяването на играта Самюел Юмтити изведе Франция напред, след като се разписа с глава при корнер. Попадението окрили "петлите", които по-късно пропуснаха да удвоят преднината си и до голяма степен да убият интригата. Това обаче не се оказа фатално, защото до края не падна нов гол и Франция спечели мача.

141
43
2

7

До АнонименРуснаците имат кафяв от републиките и един бразилец, но той поне е бял.
42
5

5

Не трябва ли да фифа да въведе някаква квота за чужденци в отборите.Сега няма никаква квота. Чужденец не може да играе в национален отбор.
41
4

8

Иначе Белгия никога не е била сила във футбола. .Не е съвсем така, но в миналото нямаха черни в отбора.

9

Белгия имаше двама трима бели в повече, т.е.повече слаби звена в системата и логично загуби.
38
4

17

Аз наистина не виждам кой може да победи французите. Най-голям шанс имаха Белгия.
37
7

14

Все едно играеха България и Македония. Белгийците бяха араби, африканци и французи говорещи френски език. Все едно е някакво първенство между френски колонии от Европа, Америка и Африка.
36
14

22

Нестор преди 5 години
Не мога да повярвам че има "българи" които подкрепят франция , тези които ни освиркаха националния химн след което Емо Костадинов ги наказа!
35
6

7

Име преди 5 години
отборът на бившите колонии на франция успя да се промъкне до крайната спирка на това първенство.
34
0

23

пущиняк преди 5 години
До анонимен 28,Айде сега скучно било първенството- "На крива ракета космоса и пречи!"Аз бях за Колумбия, ама ингилизите ги излъгаха с дузпи! Домакините и те много сърцато играха, ама един път изкараха късмет с дузпите, втори не можаха! Бразилия за пореден път показа непостоянството си- какво искате? Егати куриоза ще стане обаче, при условие, че хърватите с 2-3 чифта дузпи се доберат до финала!
33
6

4

Абе ние ако се бяхме сетили от няколкостотинте мигранти регистрирали се у нас да сформираме едно националче можеше да стигнем поне четвъртфинал.
32
7

12

наблюдател преди 5 години
Белгия ще си научи урока! Очаквайте я ба следващото световно с 10 малки негърчета в отбора !

финала преди 5 години
Ислямска Държава срещу Африка, това е мача решаващ тилата!

14

Като цял съм разочарован от играта на отборите намиращи се на полуфинал. Очаквам скука до край, няма тръпка, сякаш играят нещо средно между шах и голф. Вчера примерно случайно попаднах на гола на Марадона срещу Гърция на САЩ 94... Атаката на аржентинците беше феноменална. Който и мач да си пуснете от тогава е така. Даже и от следващото във Франция. Направо магия. Такова нещо не съм виждал вече над 10 години.
27
13

15

La France преди 5 години
Браво, момчета! Това е футбол: скорост и атаки, атаки, атаки! Нищо общо със скучната тики-така. И двата отбора заслужават финал защото са най-добрите на това световно, но за съжаление само един може да продължи. Allez les Bleus, в неделя Петлите грабват титлата!
26
5

10

БелитеНеМогатДаРитат преди 5 години
Казах Ви още на четвъртфиналите че Франция ще отупа Белгия, .Аз ви го повтарям от началото на първенството.