С дебютен гол: Левски победи Ботев в Пловдив

Точният удар дойде в добавеното време на мача
22 юли 2018 09:43,
26

Левски победи Ботев Пловдив с 1:0 в двубой от първия кръг на Първа лига, игран на стадион "Футболен комплекс Ботев 1912" .

Двата отбора демонстрираха доста динамичен футбол, в който "сините" видимо доминираха в мача и стигнаха до доста измъчена, но заслужена победа с гол на Илия Димитров, който се разписа в добавеното време на срещата. Това е и първо попадение за юношата на столичани в Първа лига.

Двубоят започна с превес за гостите, които още в първите минути създадоха доста работа на пловдивчани. В 16-ата минута Жерсон Кабрал получи топката на аутлинията и центрира в наказателното поле, където Станислав Костов се оказа непокрит  и стреля с глава, но Кайзер се намеси добре и изби в корнер.

В 36-ата минута отново Костов бе близо да открие резултата. Нападателят открадна топката от Ничев, напредна и с удар от границата на наказателното поле прати топката в аут.