Славия падна с 2:3 от Хайдук Сплит и излетя от Лига Европа

Мачът обаче беше истинско зрелище за зрителите
2 авг 2018 21:26,
13

Славия загуби с 2:3 от Хайдук Сплит в реванша от втория квалификационен кръг на Лига Европа и с общ резултат 2:4 отпадна от надпреварата.

Футболистите на треньора Златомир Загорчич предложиха всевъзможни емоции на феновете на националния стадион "Васил Левски". Ппривържениците станаха свидетели на 5 попадения, акции към двете врати, множество официални предупреждения и тежки сблъсъци във всяка точка от терена.

Станко Юрич откри за хърватите след 25 минути игра, а Галин Иванов от дузпа изравни в края на първото полувреме. В началото на втората част гостите отново поведоха чрез Мийо Цакташ, който също бе точен от бялата точка. Георги Йомов изравни в 70-ата минута, но 4 преди края на срещата отново Цаткаш се разписа за крайното 2:3.

Славия приключва участието си в Европа с две победи над Илвес Тампере и две загуби от Хайдук.