Вечното дерби: Левски надви ЦСКА с 1:0, сините - лидери в класирането

Единственото попадение в мача бе автогол на Черниаускас
29 сеп 2018 19:30,
86

Левски удари с 1:0 ЦСКА на стадион "Васил Левски" и взе "Вечното дерби" на България. Единственото попадение в мача бе автогол на Черниаускас в 30-ата минута.

Със спечелените три точки Левски свали ЦСКА от първото място и вече е лидер в класирането с 25 пункта. Армейците са втори с 22 точки, но могат да бъдат изместени и от Лудогорец, който има 20, но и мач по-малко.

С този успех Левски отново има предимство в баланса във "Вечното дерби". "Сините" вече имат 54 шампионатни победи, докато "червените" са с 53, а равенствата са 39.

Това бе и първи успех на Левски срещу ЦСКА за първенство в последните седем срещи.

Като цяло футболистите на Славиша Стоянович изиграха по-правилно мача, създадоха повече чисти голови положения, вкараха с доза късмет и заслужено си взеха победата и трите точки.

ЦСКА изигра вяло срещата, допусна изключително груби грешки в защита и средата на терена, което доведе и до логична загуба. Така Левски е лидер, а ЦСКА на второ място.