Лудогорец с трудна победа над Левски на свой терен

Мачът завърши 2:1 за зелените, които се върнаха на върха
Обновена: 21 окт 2018 08:11 | 20 окт 2018 22:11,
29
Снимкa: Reuters, архив

Лудогорец стигна до много трудна победа над Левски с 2:1 в двубой от 12-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Лудогорец Арена"

Треньорът Пауло Аутуори може да си тръгне от Разград с високо вдигната глава, след като неговите футболисти тотално надиграха "сините" през първото полувреме и поведоха в резултата с голове на Джоди Лукоки (34) и Вандерсон (45).

През втората част столичани се събудиха и върнаха едно попадение, благодарение на Станислав Костов (54).

"Сините" обаче не успяха да стигнат поне до равенството, въпреки че доминираха през вторите 45 минути.

Така Лудогорец измести Левски и оглави класирането в първенството с актив от 29 точки, с 1 повече от "сините".