Божигол отново вкара. Ботев победи Черно море

Врачани успяха днес да излъжат с 2:1 варненци
27
Снимка: Булфото

Ботев Враца спечели с 2:1 като домакин срещу Черно море в среща от 14-ия кръг на Първа лига.

Головете в мача паднаха след почивката, като точно след час игра Ботев откри резултата. Юлиан Ненов бе оставен непокрит в наказателното поле и с мощен удар прати топката във вратата пазена от Благой Макенджиев.

Четири минути по-късно Юлиян Ненов центрира остро във вратарското наказателно поле, където на втора греда Валери Божинов с глава реализира третия си гол през настоящия сезон.

Резервата Жоржиньо върна Черно море в мача в 71-ата минута. Той се измъкна от защитата на врачани и пусна топката покрай Костов за 2:1. До края срещата липсваха интересните моменти и до нов гол не се стигна.

Така Ботев Враца прекъсна серия от три мача без победа и вече има 15 точки на 10-то място в класирането. Черно море има 18 точки на 8-ата позиция.