Лудогорец аут от Лига Европа след равенство с АЕК

Двата отбора врътнаха самоубийствено 0:0 в Разград
9 ное 2018 06:30,
30
Снимка: Булфото

Лудогорец и АЕК Ларнака не успяха да се победят и завършиха наравно 0:0 в двубой от Група А на Лига Европа, игран на стадион "Арена Разград".

Футболистите на треньора Антони Здравков действаха много несигурно и тотално бяха надиграни от гостите от Кипър при първите 45 минути. През втората част разградчани леко вдигнаха темпото и започнаха да владеят малко повече топката, но въпреки това "зелените" трудно успяваха да стигнат до чисто положение.

Така самоубийственото реми между Лудогорец и АЕК ги остави извън играта за финалите на турнира. Двата отбора заемат трето и четвърто място в групата с актив от 2 точки, със 7 по-малко от лидерите Байер Леверкузен и ФК Цюрих.

Домакините имаха сериозни проблеми още в началото на срещата. В 3-ата минута лошо върната топка към Ренан накара стража да играе рисковано срещу Апостолос Яну. Вратарят елиминира противника си, но прати кълбото към Акоран. Испанецът обаче не успя да насочи удара си към опразнената врата.

Три минути по-късно Асубре остана сам срещу вратаря на разградчани. Този път обаче Ренан демонстрира сериозна увереност и успя да спаси "зелените" от попадение.