Тотнъм отива на финал след изненадваща победа

Гол в 95-ата минута прати англичаните на финал
9 май 2019 07:30,
29

За първи път в своята история Тотнъм се класира на финал в Шампионска лига, след като стигна до победа с 3:2 като гост над Аякс с гол в 95-ата минута, дело на Лукас Моура!

Англичаните заличиха две попадения пасив за едно полувреме и сътвориха поредния чудовищен обрат през този сезон в турнира! В пряк спор за трофея лондончани ще срещнат Ливърпул на 1 юни на стадион "Уанда Метрополитана" в Мадрид.

Аякс и Тотнъм направиха страхотно шоу в Ниската земя, през първото полувреме домакините бяха пълни господари на терена и поведоха още в 5-ата минута чрез капитана си Матийс де Лихт. Половин час по-късно Хаким Зиеш удвои преднината на Аякс и всичко в сблъсъка изглеждаше решено.

Този сезон в турнира обаче е орисан на обрати и в рамките на 4 минути след почивката Тотнъм изравни. И двата гола бяха дело на Лукас Моура (55, 59), а до края имаше няколко инфарктни момента. Така се стигна до 95-ата минута, когато Моура заби своя хеттрик и класира "шпорите" за финал!