Манчестър Сити е новият шампион на Англия

След победа над Брайтън с 4:1
12 май 2019 19:17,
18

Манчестър Сити е новият-стар шампион на Англия! „Гражданите” защитиха титлата си, след като в мач от последния 38-и кръг победиха Брайтън с 4:1 при визитата си, съобщава gol.bg

По този начин отборът финишира шампионата с актив от 98 точки и завършва на точка пред втория Ливърпул.

„Чайките” от своя страна завършват на 17-ото място с актив от 36 точки и отборът ще играе и през следващия сезон във Висшата лига.

Днешният триумф е исторически за Сити, тъй като отборът за първи път в своята история печели в два поредни сезона титлата.

Отборът вече шест пъти е триумфирал в Първа дивизия на Англия/Висша лига, като първият му трофей от модерната история е от сезон 2011/12.

„Гражданите” вече имат два трофея за този сезон, след като спечелиха и Купата на Лигата, а след броени дни ще се изправят срещу Уотфорд на финала за ФА Къп на „Уембли” и могат да направят требъл.

В 27-ата минута Мъри с глава даде аванс на домакините, но минута след това Агуеро изравни.

В 38-ата минута Лапорт бе точен за обрата в полза на гостите. В 63-ата минута Марез също се разписа, за да "убие" каквато и да било интрига в мача. В 72-ата минута Гюндоган вкара последното попадение.