Бразилия се пробуди на Копа Америка, съсипа Перу

"Селесао" разгроми Перу с 5:0
23 юни 2019 08:09, Александър Попов
3

Бразилия се пробуди и разгроми с 5:0 Перу в мач от последния кръг на група "А" на Копа Америка. С победата те оглавиха своята група и зарадваха своите привърженици след не особено силната си игра в първите две срещи.

На стадион "Арена Коринтианс" в Сан Пауло, "селесао" поведе още в 12-ата минута чрез Каземиро. В 19-ата Роберто Фирмино удвои преднината, а в 32-ата Евертон покачи на 3:0 за петкратните световни шампиони.

След почивката Дани Алвеш (53), Вилиан (90) тотално съсипаха клетите перуанци. Така Бразилия се класира на 1/4-финалите. Там съперник ще е заелият 3-то място от групите "В" или "С".

Възможно е това да е Аржентина, но Лео Меси и компания търсят задължителна победа утре срещу госта на надпреварата Катар, за да продължат във фазата на елиминациите. Другите възможности са Япония, Еквадор или Парагвай, но всичко зависи от развръзката на останалите двубои от груповата фаза.