Тежка загуба за Левски, АЕК Ларнака победи сините на "Герена"

Така Левски приключва с участието си в Лига Европа
1 авг 2019 21:32,
116

Левски приключи с участието си в Лига Европа. "Сините" отнесоха ужасяваща загуба с 0:4 от АЕК Ларнака в реванша от втория квалификационен кръг и с общ резултат 0:7 напусна турнира.

Срещата започна кошмарно за 26-кратните шампиони. Един от ключовите играчи Хали Тиам бе заменен принудително след 5 минути игра, а малко по-късно Иван Тричковски (8', 29') даде аванс за гостите, след като се разписа от дузпа, а след това успя и да удвои.

През втората част "синята" агония продължи, след като домакините нямаха отговор на стабилната игра на кипърците. Тричковски пък (75' 82') наниза още две попадения.

Taка АЕК ще се изправи срещу Гент в третия кръг, Левски ще насочи сили към родното първенсто, където към момента се представя обнадеждаващо. В понеделник (5 август) тимът ще се изправи срещу Царско село.