Арда си тръгна с три точки от "Овча купел" – победи Славия

Двата тима завършиха мача в намален състав
Обновена: 30 авг 2019 22:44 | 30 авг 2019 22:39, Нели Христова
11

Арда Кърджали победи с 3:2 като гост Славия, в мач от 8-мия кръг на efbet Лигата. Двата тима завършиха срещата в намален състав, след като Димитър Велковски и Деян Лозев бяха изгонени.

Срещата започна равностойно, като домакините на моменти изглеждаха по-активни. В 21-ата минута Спас Делев изведе Арда напред в резултата. Той изпълни отлично пряк свободен удар и не остави шансове на вратаря Георги Георгиев.

Само четири минути по-късно домакините изравниха. Цветелин Чунчуков центрира отляво към Галин Иванов, който бе оставен абсолютно сам и с глава прати топката в опразнената врата.

В 32-ата минута гостите от Кърджали отново поведоха. Радослав Василев се измъкна от защитата и с хубав диагонален удар преодоля Георгиев.

Няколко минути след подновяването на играта Цветелин Чунчуков спечели дузпа за Славия. Дарен Сидоел избута нападателя в гръб и съдията Петър Костадинов наказателен удар. Чунчуков се нагърби с изпълнението, но Иван

Караджов усети ъгъла и спаси.

След пет минути "белите" поискаха втора дузпа за игра с ръка на Деян Лозев при центриране на Велковски. Съдията обаче посочи само корнер. Двамата футболисти се спречкаха помежду си, като бранителят на Славия удари съперника си. Първоначално реферът даде жълти картони и на двамата, като това бе второ предупреждение за играча на гостите. Петър Костадинов догони Велковски и също му показа червен картон.

Славия тръгна в масирани атаки и пропиля няколко добри положения. При една ситуация в 58-ата минута удар на

Чунчуков бе избит от Караджов в гредата.

В 81-ата минута резервата на Арда Илиша Сам бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Нападателят с мощен удар покачи на 3:1.

Славия върна надеждата си поне за равенство в 86-ата минута, когато Владислав Узунов с удар от границата на наказателното поле намали на 2:3.

В продължението на срещата Узунов можеше да донесе точка на "белите", но хубавият му изстрел се отби от гредата.