Славия надви Ботев на подгизналия терен

Белите се утвърдиха в Топ 6
4
Снимка: LAP.bg

Славия записа четвърта победа от нача;ато на годината и се приближи на 3 точки от Левски, който е с мач по-малко.

Белите надвиха с 2:1 Ботев Пловдив у дома, като и трите гола паднаха след почивката.

Отборът на Славия беше сериозно ощетен от съдията Драгомир Драганов в 13-ата минута. Заради наводнения терен, върната топка от Димитър Пиргов към вратаря му спря в една от локвите и даде шанс на Ивайло Димитров да остане сам срещу стража Георгиев. Нападателят бе повален, но странно не последва нарушение, което трябваше да бъде придружено с директен червен картон за вратаря на Ботев.

Емил Виячки (51) изведе "белите" напред с глава, а Антонио Вутов (60) изравни. Радослав Кирилов оформи крайния резултат с красиво изпълнение. Теренът на стадион "Славия" в квартал Овча купел бе доста тежък заради изсипалия се дъжд в столицата.