Байерн укроти "жребчетата" и докосва осма поредна титла

Шампионите надвиха Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 в дербито на кръга
13 юни 2020 21:31, Друми Георгиев
2

Байерн Мюнхен победи Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 в дербито на 31-ия кръг в германската Бундеслига, играно на стадион "Алианц Арена".

Шампионите откриха резултата в 26-ата минута чрез младия си нападател Джошуа Циркзее, който се възползва от рядко срещана грешка на направилия страхотно спасяване малко по-рано вратар Ян Зомер.

Десетина минути след това дейните "жребчета" стигнаха до заслужено изравняване на резултата, което обаче се получи случайно, защото световният шампион Бенжамен Павар си вкара автогол.

През второто полувреме Байерн се поотпусна, но в 86-ата минута все пак успя да си върне аванса в резултата. Леон Горецка получи подаване от Павар в малкия пеналт и не сбърка.

Така Байерн Мюнхен събра 73 точки на върха и продължава да води с цели седем пункта на Борусия Дортмунд само три кръга преди края на сезона. Гладбах е четвърти в таблицата с 56 точки.