Байерн е шампион на Германия за осми пореден път

Левандовски вкара единствения гол в Бремен
16 юни 2020 23:28, Друми Георгиев
1

Байерн Мюнхен стана шампион на Германия за осми пореден път, побеждавайки Вердер Бремен с 1:0 като гост в двубой от междинния 32-и кръг на Бундеслига.

Момчетата на Флориан Кофелд и Илия Груев стояха много добре на терена през първата част и в началото дори имаха превес, но малко преди почивката бяха матирани от майсторското изпълнение на Роберт Левандовски, получил страхотен пас от Джером Боатенг.

Десетина минути след почивката нов гол на Левандовски беше отменен заради засада, а в 79-ата минута баварците останаха с човек по-малко заради червения картон на Алфонсо Дейвис.

Хегемонът Байерн събра 76 точки на върха и има с десет пункта повече от Борусия Дортмунд, който играе утре.

Това беше общо 30-а титла за Байерн, който има 22 поредни победи над Вердер във всички турнири. Клубът от Бремен остава на предпоследно място с 28 точки.