Случи се! Шампионът Ливърпул загуби точки у дома

Смелият Бърнли стигна до 1:1 на "Анфийлд", уцели и греда в края
11 юли 2020 18:57, Друми Георгиев
0

Ливърпул и Бърнли завършиха 1:1 в среща от 35-ия кръг на английската Висша лига, играна на стадион "Анфийлд".

Гостите взеха историческа точка, защото мърсисайдци бяха в серия от 24 поредни победи у дома, печелейки всичките си мачове на свой терен през кампанията в първенството.

Шампионите имаха обичайния пълен контрол през първото полувреме, но откриха резултата десетина минути преди почивката чрез Анди Робъртсън. С три чудесни намеси се отличи вратарят Ник Поуп, който отказа Мохамед Салах на два пъти и Садио Мане.

Малко след почивката гредата раздели Роберто Фирмино от първия му шампионатен гол у дома този сезон. Ливърпул натискаше, но не можеше да удвои, а вместо това в 69-ата минута Джей Родригес изравни с великолепно изпълнение.

Ливърпул събра 93 точки и остава в график за преминаване на гросмайсторската бариера от 100 пункта. Стабилният Бърнли е девети с 50 точки.