Монтана надигра категорично "Драконите" на баража
18 юли 2020 07:40, Александър Попов
9
Футболистите на Монтана празнуват след победата. Снимка: LAP.bg

Дунав се сбогува с елитния футбол, след като бе сразен от Монтана с 4:1 в решителния бараж снощи на стадион "Славия".

Монтана се завръща на най-високото ни футболно ниво, след като се провали в два баража през последните три години.

Владимир Айтов откри резултата в 28-ата минута, а малко преди почивката Тони Тасев удвои аванса на своите. В средата на второто полувреме "драконите" бяха прободени с трето попадение, дело на Николай Минков.

Резилът за русенци стана пълен в 82-ата минута, когато те инкасираха и четвърто попадение. Негов автор стана Атанас Илиев. Все пак Дунав вкара почетен гол малко след това чрез Кавалканте.

Дунав така и не успя да се отърси от финансовата криза, която тресе клуба от Русе и така и не съумя да демонстрира, че е готов да запази мястото си в елита.