Барса се справи с Наполи и е на 1/4-финал на ШЛ

Каталунците победиха с 3:1
9 авг 2020 08:45, Анисия Иванова
45

Барселона се класира за 1/4-финалите на Шампионска лига, след като в реванша на "Камп Ноу" победи Наполи с 3:1 и с общ резултат 4:2 продължава напред в турнира.

Каталунците за пореден път показаха колебание в защита, което на няколко пъти можеше да ги постави в много неприятна позиция.

За сметка на това атаката на тима бе на ниво тази вечер и домакините дръпнаха в резултата след голове на Клеман Ленгле (10') и Лионел Меси (23'). В добавеното време на първата част двата отбора изпълниха по една дузпа. Луис Суарес (45+1') бе точен за Барса, а Лоренцо Инсиние (45+5') върна Наполи в мача.

През второто полувреме домакините изпитваха затруднения да укротят мераците на неаполитанци, но в крайна сметка се справиха и резултатът в срещата остана непроменен.

Така Барса продължава похода си към спасяването на сезона, след като загуби титлата в Ла Лига. На 1/4-финалите каталунците ще се изправят срещу Байерн Мюнхен, който отстрани Челси в другия мач снощи.