Байерн си осигури финал в ШЛ след класика над Лион

Левандовски отново бележи
20 авг 2020 07:09, Александър Попов
9

Байерн Мюнхен ще играе за 11-ти път в историята си финал в Шампионската лига, след като надигра с 3:0 Лион в Лисабон.

За разлика от мача с Барселона, баварците на няколко пъти извадиха късмет след пропуски на французите.

Гнабри даде аванс за Байерн в 18-та минута с прекрасен самостоятелен пробив и кинжален удар, а в 33-та удвои резултата след добавка отблизо. В 88-та минута Роберт Левандовски вкара дежурния си гол - в 9-ти пореден мач в турнира.

Така Байерн се присъедини към ПСЖ за финала в Лисабон в неделя и ще търси 6-тия си трофей в турнира.

Всичко за развоя на мача четете тук

9
6
0

3

Munchen_DE преди 3 години
Чакам с интерес финала, естествено ще си подкрепям Байерн, но ПСЖ също са отбор, който много спечели уважението ми през последните няколко години. Няма спор, Левандовски е велик! Но насреща ще бъде Мбапе. С Неймар незнам какво стана, дано не го накажат, че нещо такова се говори и то заради глупости (разменена фланелка).С две думи, чакам много хубав мач!
5
0

6

Анонимен преди 3 години
Финалът ще е много интересен. Неймар и Мбапе комбинират уникално, Неймар на дрибъл не могат да му вземат топката без фал. От другата страна баварската машина този сезон няма кой да ги спре, Левандовски е за златна топка, жалко, че няма да я има. Не може да се определи фаворит, нека по-добрият победи, но мачът ще е уникален за гледане !
4
2

9

дедо Ташунко преди 3 години
Байерн тази година ще вземе и трите титли. Имат тактика, акъл, стръв и издръжливост. Гари Линекер на времето съобщи: " футболът е игра, в която два отбора играят стръвно за победата, а накрая печелят германците". Ханзи Флик върна блясъкът на Байерн отпреди 7-8 години. ПСЖ е също голям отбор. На 24-ти нека победи по-добрият!
3
1

12

Лион си изтърваха чистите 2-3 положения в началото на мача. Щеше да е съвсем друго, но като не си ввкарваш положенията е така.