Шахтьор удари Реал в ШЛ насред Мадрид

Украинците вкараха три гола за 45 минути
22 окт 2020 07:27, Александър Попов
5

Реал Мадрид загуби втори пореден мач, след като на старта на Група Б в Шампионската бе надигран с 2:3 от Шахтьор Донецк.

Украинците поведоха с 3:0 още до почивката след попадения на Тете (29), Манор Саломон (42) и автогол на Рафаел Варан (33).

През втората част хората на Зинедин Зидан намалиха чрез Лука Модрич (54) и Винисиус (59), а в 92-та минута гол на Федерико Валверде беше отменен заради засада.

Така дни след домакинската загуба от Кадис в Ла Лига, тази вечер “Кралете” претърпяха ново поражение на ст. “Алфредо Ди Стефано” в Мадрид.

Зинедин Зидан очаквано направи доста проблеми в състава си заради предстоящото гостуване на Барселона в Ла Лига. Шахтьор пък бе сериозно отслабен от коронавируса, като поне пет от титулярите на тима не попаднаха в групата на мача.