10 от Алкояно изхвърлиха Реал Мадрид от Купата на Краля

Третодивизионният тим поднесе изненадата след победа над "белите" с 2:1
21 яну 2021 07:40, Анисия Иванова
8

Алкояно сътвори сензацията в турнира за Купата на Краля! Третодивизионният тим изненадващо се наложи над Реал Мадрид с 2:1 и се класира за 1/8-финалите на надпреварата.

Едер Милитао (45‘) откри резултата в края на първата част, а Солбс (80‘) изненадващо изравни резултата, с което прати срещата в продължения.

В тях Рамон Лопес остави своя отбор с човек по-малко в 110-ата минута, но неговите съотборници показаха изключителен характер и борбеност.

Въпреки че бяха 10 на терена, футболистите на Висенте Парас стигнаха и до победното попадение в 115-ата минута чрез Хуанан.

Отборът, воден от Зинедин Зидан, се включи в тази фаза на надпреварата, докато Алкояно отстрани два съперника дотук – Ларедо и елитния Уеска.

Лошата серия за „белия балет“ продължава, след като преди няколко дни претърпяха поражение с 1:2 от Атлетик Билбао в полуфиналите за Суперкупата на Испания.