Айнтрахт Франкфурт победи Байерн с 2:1

Хегемонът с втора поредна загуба във Франкфурт
20 фев 2021 20:20, Анисия Иванова
2

Айнтрахт Франкфурт победи Байерн Мюнхен с 2:1 в дербито на 22-ия кръг в германската Бундеслига, играно на стадион "Дойче Банк Парк".

Хегемонът изигра изключително слабо първо полувреме, в което не показа нищо интересно и заслужено изоставаше с два гола на почивката. Дайчи Камада откри в 12-ата минута, а Амин Юнес удвои с великолепна стрелба право в горния десен ъгъл.

Възпитаниците на Ханзи Флик рязко вдигнаха оборотите още от началото на второто полувреме и в 53-ата минута Роберт Левандовски намали с 26-ия си гол за сезона. Почти до края на мача играта се водеше изцяло пред вратата на домакините, но те удържаха геройски.

Така лидерът Байерн (49 точки) губи второ поредно гостуване във Франкфурт след онова 1:5 през ноември 2019 година, довело до уволнението на Нико Ковач. Четвъртият Айнтрахт (42 пункта) постигна девета победа за последните 11 кръга, в които няма загуба.