ЦСКА победи много трудно с 1:0 Черно море у дома

Големият герой в мача бе Жорди Кайседо
20 фев 2021 22:06, Анисия Иванова
13

ЦСКА победи много трудно с 1:0 у дома Черно море, а големият герой в мача бе Жорди Кайседо. Еквадорецът вкара единствения гол в срещата в 68-та минута и направи силна заявка за добра кариера на “Армията”. Кайседо бе привлечен за заместник на продадения Али Соу, чийто трансфер пък отключи бурните събития в клуба в последните дни.

За варненци дебют направи новото попълнение Зе Гомеш. Португалецът имаше малко шансове пред противниковата врата, но си пролича, че разполага със сериозен потенциал.

Успехът бе изключително важен за ЦСКА заради загубата на Лудогорец с 2:3 в гостуването на Локомотив Пловдив часове по-рано. Така “червените” намалиха изоставането си от шампиона. Тимът на Бруно Акрапович има 39 точки, с три по-малко от Лудогорец, а следващият мач на тима е гостуване в…Разград. Битката за титлата изглежда жива.

Черно море остава на 7-та позиция в класирането с 22 точки, на 5 зад шестия ЦСКА 1948.