Верона изпусна Ювентус у дома за 1:1

“Старата госпожа” е на трета позиция в Серия А
28 фев 2021 07:58, Елка Василева
1

Верона е на път да спре Ювентус по пътя към поредна титла в Серия А, след като изпусна у дома шампиона на Италия за 1:1. Домакините удариха два пъти гредите и имаха още няколко изгодни положения, с които можеха да остават “Старата госпожа” и без спечелена точка.

А изглеждаше, че всичко протича по плана на Юве. Кристиано Роналдо даде аванс за тима си в 48-та минута с 19-тия си гол в Серия А. В 77-та обаче Антонин Барак изравни, а малко по-късно можеше да направи пълен обрат. Дарко Лазович пък удари греда в 86-та минута. Като прибавим към това и гредата на Давиде Фараони в 7-та минута, изглежда така сякаш домакините могат да съжаляват, че не победиха шампиона на Италия.

Така Юве взе само точка от гостуването в града на Ромео и Жулиета и събра актив от 46 за третата позиция в Серия А. Води Интер с 53, пред Милан с 49. Верона е в златната среда - 9-то място с 35 т.