ЦСКА 1948 победи ЦСКА и записа първата си победа в плейофите

Даниел Наумов се превърна в герой, спасявайки дузпа в добавеното време
Обновена: 22 май 2021 21:16 | 22 май 2021 21:16, Анисия Иванова
42

ФК ЦСКА 1948 стигна до минимален успех над действащия носител на Купата на България ЦСКА и записа първата си победа в плейофната фаза на efbet Лига, срещата завърши 1:0.

Припомняме, че двубоят трябваше да се изиграе на 7 май, а заради многото случаи на коронавирус в състава на новака в елита, те отказаха да се явят на срещата, за което им беше присъдена служебна загуба.

Впоследствие Спортно-техническата комисия към БФС отмени това решение и насрочи нова дата.

ЦСКА имаше превъзходство през по-голямата част от мача, но миг невнимание в защита позволи на Марио Топузов да отбележи победния гол на Националния стадион "Васил Левски".

Жорди Кайседо можеше да възстанови равенството дълбоко в добавеното време, но пропусна от бялата точка.

Въпреки че само преди няколко дни футболистите на Любослав Пенев изиграха тежки 90 минути за Купата на България, днес те показаха добра игра и единственото, което им липсваше, е попадение.

С поражението ЦСКА загуби възможността да се пребори за второто място с Локомотив Пловдив, тъй като "смърфовете" имат аванс от 4 точки, а остава само един кръг.

В него "армейците" приемат Берое на стадион "Българска армия", докато новакът в елита ще се изправи срещу Лудогорец в София.