Франция спечели битката на титаните! Германия загуби заради автогол

Бундестимът губи за сефте първия си мач на еврофинали
16 юни 2021 06:00, Анисия Иванова
23

Франция надви Германия с 1:0 в класически двубой от група "F" на Евро 2020, игран на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен. По ирония на съдбата грешникът се оказа Матс Хумелс - палачът на "петлите" от Мондиал 2014.

Бундестимът имаше превъзходство през първото полувреме, но така и не можеше да го материализира в чисти голови положения. Вместо това в 20-ата минута Матс Хумелс си заби автогол при опит да изчисти топката след остро центриране на Люка Ернандес.

Гредата спаси Германия малко след почивката при пробива на Адриен Рабио, а в средата на второто полувреме класно попадение на Килиан Мбапе беше отменено заради спорна засада. Момчетата на Йоахим Льов продължаваха да контролират топката, но не знаеха какво да правят с нея пред вратата на своя опонент. Пет минути преди края нов гол на французите беше отменен, като този път радостта беше отнета на Карим Бензема.

Все пак възпитаниците на Дидие Дешан удържаха до края и заемат второ място в групата с актив от 3 точки. Лидер с 3 точки и по-добра голова разлика е Португалия, победил по-рано днес Унгария с 3:0. Германците са трети след първата си загуба в първи мач на европейски финали, а унгарците - четвърти.