Как да получим желания загар, без да навредим на кожата?

90% от случаине на рак на кожата се дължат на слънчево изгаряне
11 авг 2016 16:07, Eкип на Puls.bg
1
Как да получим желания загар, без да навредим на кожата?
Източник: Reuters
Горещи дни и прохладни нощи… Това може да означава само едно – лятото е в разгара си и за повечето от нас е време за усилено събиране на тен. На фона на вълненията обаче не трябва да забравяме здравето си и да пренебрегваме лошото влияние, което слънцето може да окаже върху нас.
 
Хората с тен се смятат за по-привлекателни и някак изглеждат по-здрави. Ето защо желание за кожа „целуната от слънцето“ имаме почти всички.
 
Съществуват обаче някои притеснителни факти. Доказано е, че случаите на меланома – най-смъртоносната форма на рак на кожата, са се увеличили двойно за последните три десетилетия, а 90% от тях се дължат на неразумно излагане на слънце.
 
Прекомерното излагане на слънчева светлина може да предизвика физически промени на кожата като бръчки, лунички, старчески петна, както и промени в текстурата, както и рак на кожата.
 
Ето защо предлагаме четири съвета, които ако не елиминират напълно, то ще намалят опасностите, които могат да ни „настигнат“ на плажа:
 
1. Ексфолиране
За постигане на максимално красив тен трябва предварително да се погрижим за кожата си. Първата стъпка е ексфолиране. Ексфолирането премахва мъртвите клетки от най-горният слой на кожата. Премахването им  може да тонизира кожата, да премахне запушването на порите, дори да се предотврати акне. Можем да използваме естествени  ексфолианти като захар, овесено брашно и сол. По-малко натрупване на мъртви кожни клетки ще осигури по-продължителен тен.
 
2. Слънцезащитна козметика
Ултравиолетовата радиация представлява невидими лъчи от ултравиолетовия спектър на светлината. Или най-общо ултравиолетовата светлина  в зависимост от дължината на вълната се дели на три вида: UVA, UVB и UVC.  Обратно на масовите разбирания, кожата почернява дори с най-силния слънцезащитен фактор (SPF). Слънцезащитната козметика удължава периода на излагане на слънце без вреда за кожата. Колкото по-висок е SPF, толкова по-добра е защитата срещу ултравиолетовите B лъчи, които всъщност са "изгарящите лъчи" (UVB).
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


1
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
1
1
 
1
 
! Отговори
Кирил Софийски преди 7 години
От какъв зор да се правиме на афроБългари ?!? ЕвроБългарите сме с светъл цвят на кожата ! Е има в София и,Пловдив, Бургас , Пазарджик и Лом и някакви ню Българи които са с естествено тъмнокафяв цвят , но ние не искаме да приличаме на тях! Те просто така си се раждат и само пускат партенки ,че хващали тен ! Не само тен но и мирис хващат!