Страните от Г-20 заедно ще се борят срещу бъдещи епидемии

В бъдеще ще има редовни тренировки за здравните служби
20 май 2017 21:26, Анисия Иванова
2
Страните от Г-20 заедно ще се борят срещу бъдещи епидемии
Архив: Reuters

Двайсетте най-големи развити и развиващи се икономики (Г-20) обещаха да подобрят защитата си срещу бъдещи епидемии, приемайки да извършат съвместни симулации, за да изпробват реакцията си при потенциално избухване на епидемия, предаде ДПА.

На първата по рода си среща в Берлин министрите на здравеопазването на страните от Г-20 подписаха декларация, която подчертава значението на редовни учения в подготовка за критични ситуации в областта на здравеопазването.

"Също както всяка пожарна команда редовно тренира за спешни ситуации, в бъдеще ще има и редовни тренировки за здравните служби", заяви германският министър на здравеопазването Херман Грьое.

Декларацията беше подписана почти в края на най-тежката епидемия от ебола в историята, която отне живота на над 11 000 души в Западна Африка в периода 2014 - 2015 г., отбелязва ДПА.

На срещата на здравните министри на Г-20 беше постигнат и пробив в борбата с резистентността към антибиотици, заяви Грьое.

Министрите са приели да съберат и разменят международно достъпните данни и да подкрепят инициатива на Световната здравна организация (СЗО) за справяне с тази тенденция до 2018 година.

В декларацията се заявява също, че по-бедните страни трябва да получат гарантиран достъп до новите медикаменти на достъпни цени, отбелязва ДПА.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


2
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
2
0
 
6
 
! Отговори
Анонимен преди 6 години
Сега е момента за вадене на ретро вируси от складовете и промени в структурата им преди пускането им. Важното е бизнес да става и ваксини да се произвеждат. Umbrella Corporation пристига.
1
0
 
2
 
! Отговори
Анонимен преди 6 години
Имате ли достъчно "Белина", че спорите на резостентните щамове на антракс могат да се запазят дълго време в блатисти почви? Някои генетици и без това са слабо платени, а им е доста скучно.