Лиетувос Ритас спечели Купата на УЛЕБ

Робертас Автокас бе обявен за „Най-полезен играч” в срещата
20 апр 2005 17:15,
Лиетувос Ритас снимка uleb.com
Лиетувос Ритас спечели Купата на УЛЕБ, след като победи на финала Македоникос (Гърция) със 78:74 (23:14, 21:10, 18:16, 16:34). Литовците контролираха мача през първите 30 минути, като преднината им достигна 26 точки.

В последната четвърт Македоникос успя да намали на 77:74 само 12 секунди преди края. Робертас Автокас бе обявен за „Най-полезен играч” в срещата. Той вкара наказателен удар 6 секунди преди края, който донесе и победата на отбора.

Центърът завърши с 14 точки, 5 борби и 2 чадъра и имаше основен дял за силното начало на тима си. По 16 точки за победителите отбелязаха Тайрън Несби и Симас Ясайтис. Пийт Майкълс от Македоникос бе най-резултатен с 24 точки и овладя девет борби под двата коша. Лиетувос Ритас отстрани шампионите от Лукойл Академик на осминафиналите.