Отлично представяне за Краси Анев, който попадна в зоната на точките
4 дек 2009 08:18,
0
Емил Хегле Свендсен. Снимка: БГНЕС

Новоизгряващата норвежка звезда в биатлона Емил Хегле Свендсен спечели първия старт за сезона валиден за световната купа, след като триумфира в индивидуалната надпревара на 20 км в шведския зимен център Йостерсунд.

24-годишният норвежец допусна само една грешка при четирите си стрелби и с типичното си перфектно ски-бягане безпроблемно спечели първото място с общо време от 52:43.7 минути.

Втори, може би малко изненадващо, финишира американецът Тим Бурк, който също успя да повали 19 от 20-те мишени, а трети се нареди представителят на Австрия – Кристоф Суман.

Впечатляващ първи старт в олимпийския сезон направи българският биатлонист Краси Анев, който допусна една грешка в първата си стрелба и зае престижната 37-ма позиция, което му донесе и 4 точки за световната ранглиста.