Сани Жекова остана осма в Канада

Състезанието беше спечелено от Маел Рикер
Обновена: 22 фев 2012 14:59 | 22 фев 2012 13:19, Георги Пешев
4

Най-добрата българска сноубордистка Александра Жекова завърши едва на осмо място в дисциплината сноубордкрос в старт от Световната купа, който се проведе в Стоунхем (Канада).

Състезанието беше спечелено от представителката на домакините Маел Рикер, която триумфира във финалната гонка.

Интересното е, че Сани Жекова и нейната съперничка за Световната Купа Доминик Малте от Канада не успяха да влязат във финала, след като отпаднаха изненадващо още в трафика на полуфиналите.

С победата си 33-годишната Рикер успя да изпревари Александра Жекова в генералното класирането за Световната купа в дисциплината сноубордкрос.

Начело е Доминик Малте с 3560 точки. Второто място е за Линдзи Джакобелис (САЩ), която получи тежка контузия. На трето място е Маел Рикер с 2950 точки, само с 30 точки повече от чаровната българка.

До края на сезона остават два старта, които ще се проведат на 14-ти и 16-ти март в италианския курорт Валмаленко.