Шева изригна и донесе победата на Украйна

Домакините на Евро 2012 спечелиха с 2:1 срещу Швеция
Обновена: 12 юни 2012 07:32 | 12 юни 2012 07:28, Елка Василева
19
Андрий Шевченко. Снимка: Reuters

Украйна победи Швеция с 2:1 в последния мач от първия кръг на груповата фаза на Евро 2012.

Големият герой за украинците в този мач се казваше  Андрий Шевченко. След като Златан Ибрахимович беше открил за шведите в 52-рата минута, Шева отбеляза два гола с глава в мрежата на един от най-високите отбори в турнира. При второто си попадение Шевченко се справи с опеката точно на Златан Ибрахимович.

Победата за украинците е по-скоро заслужена. Те хвърлиха повече усилия от своите съперници, които пък не успяха да измъкнат равенство или минимален успех.

Анонимен преди 11 години
Добре, че не се класирахме на евро'2012 щото нашите щяха да са аутсайдер.
12
1

4

Хареса ми играта на Златан, хем беше нападател, хем дирижираше играта на Швеция. Ако имаха още 10 минути щяха да победят украинските опълченци.
11
0

16

LethianDream преди 11 години
Силна игра на украинците и заслужена победа, Шевченко се възползва като стара лисица от открилите се положения. Проблемът на шведите е, че един Златан класиране не прави. Колкото и невероятен и завършен играч да е той (техника (еластикото), завършващ удар, извеждащ пас, игра с глава и т.н.), няма как сам да ги класира напред.
10
0

14

Така като гледам европейското ми става ясно къде сме стигнали ние - малко над дъното...
9
23

5

да бе преди 11 години
това беше продаден мач,не се връзвайте,щях да се очудя ако не бяха победили украйна.трябва да стигнат задължително четвъртфинал,все пак са домакини.как си представяте да им бяха напълнили кошницата вчера.ха ха
8
6

8

до 4 русофила преди 11 години
И на мен не ми хареса как украинците падат като листа през есен за най малкото ама това е футбола.иначе украинците заслужено спечелиха
7
7

22

гацо преди 11 години
тоя е страхотен .гооолем е.нека Бербо да гледа как играят по старите и да размишлява от скамейката.