Нападателят на Стоук Сити пострада в снощния мач срещу Нюкасъл
Обновена: 29 ное 2012 15:01 | 29 ное 2012 14:18, Георги Пешев
8
Крауч остана без три зъба

Стоук Сити спечели ценни три точки след победата над Нюкасъл снощи, но трябваше да плати с три зъба за тях.

Нападателят на "грънчарите" Питър Крауч пострада сериозно след сблъсък със защитника на "свраките" Фабрицио Колочини.

При борба за висока топка аржентинецът удари Крауч в лицето. В резултат на това два зъба на нападателя бяха избити, а трети бе забит в челюстта му. Крауч бе заменен в 40-та минута от Кенуайн Джоунс и сега ще има нужда от операция, за корекция на зъбите.

"Питър искаше да продължи да играе. Но след това видя зъбите в ръката на лекаря. Мисля, че почти припадна", коментира мениджърът на Стоук Тони Пюлис след мача.

"Той загуби два зъба и трети се заби в горната му челюст. Ще трябва да се поработи върху тях, за да ги оправи".

"Не мисля обаче, че имаше умисъл в действията на Колочини".

През второто полувреме Нюкасъл поведе в резултата чрез Папис Сисе, но в последните пет минути Стоук извърши пълен обрат с голове на Джон Уолтърс и Камерън Джером.