Грациите ни със сребро на обръчи и бухалки,Тасева - с още 3 медала!

Така България завършва Световната купа в София с общо 6 отличия
Обновена: 14 апр 2019 19:55 | 14 апр 2019 19:19,
16

Снимка: Facebook/ Българска федерация по художествена гимнастика

България завърши с шест медала Световната купа в София - злато и сребро за ансамбъла, както и три сребърни и едно бронзово отличие за Катрин Тасева.
Още по темата

Днес ансамбълът на България спечели сребърните медали на финала на три обръча и два чифта бухалки на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс изиграха трудното си съчетание си под бурни аплодисменти на публиката, изпълнила "Арена Армеец".

Българките получиха оценка от 24.050 точки (15.900 за трудност и 8.150 за изпълнение).

За българския ансамбъл това е втори медал от Световната купа в София след златото в многобоя вчера.

Титлата на обръчи и бухалки спечели Украйна с 24.100 точки, а на трето място е Япония с 23.600 точки.

Българският ансамбъл завърши на шесто място на финала на пет топки по-рано днес. Грациите допуснаха грешка и бяха оценени с 21.050 точки. Българският щаб подаде контестация за преразглеждане на оценката, но тя не беше уважена от съдиите. Победител на пет топки стана Беларус с 23.600 точки, а втората и третата позиция заеха съответно Япония с 23.250 и Русия с 23.150 точки.

Катрин Тасева пък спечели три сребърни медала на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в София. В последния финал на лента тя взе отличието със силно изпълнение, за което получи оценка от 19.400 точки.

Тасева днес има още сребро още на финалите на топка и бухалки, а вчера стана трета в многобоя. Шампионка на лента е рускинята Александра Солдатова с 19.700 точки, а трета се класира Линой Ашрам (Израел) с 19.150 точки.

На бухалки Тасева изпълни стабилно съчетанието си и получи оценка от 20.650 точки, което й отреди втората позиция. Златото на бухалки завоюва Линой Ашрам (Израел) с 20.900 точки, а трета е Александра Солдатова (Русия) с 20.050.

По-рано днес на финала на топка Тасева също се класира на второ място. Тя се представи страхотно и беше оценена с 19.950 точки. Невяна Владинова допусна неточности в изпълнението си на топка и остана на шесто място с 19.100 точки.

Шампионка на топка стана Екатерина Селезньова (Русия) с 20.700 точки, а трета е Линой Ашрам (Израел) с 19.600. Невяна Владинова и Катрин Тасева заеха съответно четвърто и шесто място на финала на обръч. Владинова изигра много добре съчетанието си и беше оценена с 20.000 точки.

Катрин Тасева изпълни стабилно композицията си и получи оценка от 19.600 точки. Победителка на обръч стана Линой Ашрам от Израел с 21.200 точки, а след нея се наредиха рускините Екатерина Селезньова с 21.050 и Александра Солдатова с 20.750 точки.