Велико! България е на финал на световното първенство по волейбол за юноши!

Момчетата на Мартин Стоев победиха с 3:2 Русия
Обновена: 1 сеп 2021 17:40 | 1 сеп 2021 17:00, Красимир Ангелов
35

Националният отбор на България по волейбол до 19 години се класира на финал на Световното първенство в Иран!

Момчетата на Мартин Стоев се наложиха с 3:2 гейма над Русия в полуфинална среща! По този начин те си върнаха за загубата от „Сборная“ в груповата фаза на турнира.

Днес младите лъвчета се наложиха с 3:2 гейма (14:25, 25:21, 25:20, 20:25, 15:13).

Най-резултатен за победата беше Георги Татаров с 18 точки, а Александър Николов добави 15.

Финалът е утре, 2 септември, от 17:30 часа. В него България ще срещне победителя от втория полуфинал между домакина Иран и Полша.