България избухна, записа победа срещу гранда Гибралтар

Националите ни си върха за срамното равенство
Обновена: 23 сеп 2022 23:45 | 23 сеп 2022 23:45, Петя Славова
50
Снимка: Gol.bg

България отново допусна гол от Гибралтар, но този път не допусна изненада. Играчите на Младен Кръстаич разбиха футболното джудже Гибралтар с 5:1, пише  Gol.bg.

В Разград, пред около 1000 зрители, националите си върнаха за срамното равенство 1:1 по-рано през годината срещу малката страна.

За последно България вкара пет или повече гола в официален мач през 2013 година, когато бележим шест пъти във вратата на Малта.

С успеха България си гарантира оставането в група Група 4 на Лига „C“ на Лигата на нациите.

Нашите са на трето място с актив от 6 точки, само с една по-малко от Северна Македония. Недостижими на първото място са Грузия.

Националите пропуснаха да бият и с по-изразителна победа, ала пропуски ги лишиха от наистина внушителна победа, въпреки ниската класа на съперника.

Играчите на новия селекционер Младен Кръстаич взеха инициативата от първите минути.

"Лъвовете" опитваха ту отляво, ту отдясно да намерят пътя към вратата на Дейл Колинг. А гостите рядко минаваха центъра и разчитаха на контраатаки и статични положения.

В 19-ата минута Турицов намери чудесно Илиян Стефанов. Футболистът на Левски не успя да насочи добре удара си с глава и вратарят на Гибралтар спаси без проблем.

Две минути по-късно шут Кирилов бе блокиран от защитник на гостите. Топката рикошира и попадна в краката на Стефанов, но палачът на ЦСКА-София не намери целта от границата на наказателното поле.

Валентин Антов откри рузултата в 23-ата минута с глава след центиране от корнер. Защитник на Монца засече подаването на Филип Кръстев.

Радостта на "лъвовете" трая едва няколко три минути.

Капитанът на Гибралтар Рой Чиполина наказа груба грешка в нашата отбрана след ъглов удар. И прати топката в мрежата на Наумов.

В 36-ата минута България отново излезе напред в резултата.