IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Твърде рано отворили дискотеките и баровете

Джипитата трябвало да изписват теста за коронавирус

Твърде рано отворили дискотеките и баровете

Ако преминем границата от 200 случая на Ковид-19 дневно, това ще е сигнал за възстановяване на част от мерките, заяви министърът на здравеопазването Кирил Ананиев.

"Беше твърде рано да се отварят дискотеките като място, което е необходимо за забавление. В повечето случаи контактът е изключително близък", коментира доц. Васил Каракостов, началник на Клиниката по неврохирургия към УМБАЛ "Св. Иван Рилски" пред Bulgaria ON AIR.

По думите му спецификата на този вирус е, че много по-агресивно заразява околните, въпреки че смъртността от него е по-малка.

Доц. Каракостов коментира и надеждността на тестовете за коронавирус, които се използват у нас.

"И едните, и другите тестове имат около 70% достоверност. В определен етап от развитието на заразата той може да е позитивен. Има редки случаи, в които клиниката е наяве, а тестът е отрицателен", допълни той в  "Денят ON AIR".

Според него трябва да бъде във възможностите на един личен лекар да предписва такива тестове, независимо дали ще са бързи или PCR.

"Щабът или други ръководни органи трябва да дадат ясни послания, конкретни и кратки, какво трябва да се прави, къде да се отиде и как да се действа. Същото отношение трябва да има и към лекарите в отделните болнични заведения", категоричен бе доц. Каракостов.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата