Фантастични! Злато за ансамбъла ни на родна земя!

Българките завоюваха титлата в многобоя със сложни съчетания и силна игра
Обновена: 31 мар 2018 21:01 | 31 мар 2018 20:39, Веселина Йорданова
26

Българският ансамбъл спечели безапелационно титлата в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.

Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Елена Бинева допуснаха грешка в изпълнението на три топки и две въжета, но заради изключителната сложност на съчетанието получиха оценка от 20.650 точки, от които 12.800 за трудност.

Вчера българките бяха оценени с 20.600 за композицията с пет обръча и така завоюваха титлата със сбор от 41.250 точки. Сребърното отличие в многобоя спечели Япония с 38.700 точки, а на трета позиция завърши Италия с 38.550 точки. Руският ансамбъл остана на четвърто място с 38.300 точки, но в последния момент руската федерация замени четири от състезателките в тима. На Световната купа в София участват общо 18 ансамбъла.

Възпитаничките на старши треньора Весела Димитрова утре ще се борят за златните медали и на отделните уреди.

Българките Катрин Тасева и Боряна Калейн завършиха съответно на четвърто и на шесто място в многобоя при жените.

Шампионка стана рускинята Александра Солдатова със 72.100 точки, а след нея в класирането са Екатерина Селезньова (Русия) със 71.350 точки и Линой Ашрам (Израел) с 68.700 точки.

На финалите на отделните уреди утре Катрин Тасева ще играе на всичките четири уреда, а Калейн само на обръч и на топка.

"Съжалявам за грешките, които допусна Боряна Калейн днес, но тя е много млада и не е участвала на турнири от такъв ранг. Катрин Тасева е боец, знам какво може и днес тя се мобилизира. Доволна съм от момичетата", каза старши треньорът на националния отбор жени индивидуално Бранимира Маркова пред БНТ.

Маркова разкри още, че на следващата Световна купа в Пезаро (Италия) в средата на април ще участват Невяна Владинова и Катрин Тасева.

В неделя Световната купа завършва с финалите на отделните уреди при жените и при девойките, които започват в 15.00 часа в "Арена Армеец". (БТА)