Левски би Верея и ще играе бараж за Лига Европа

ЦСКА се наложи над Берое на "Българска армия"
20 май 2018 22:10, Красимир Ангелов
14

Левски победи безпроблемно Верея с 2:0 в двубой от 10-ия последен кръг от плейофите на Първа лига, игран на стадион "Трейс Арена"

Пред погледите на "сините" легенди Елин Топузаков и Божидар Искренов-Гибона, футболистите на треньора Делио Роси стигнаха до триумфа, благодарение на Паулиньо, който се разписа на два пъти през второто полувреме.

Така Левски остава на третото място и ще се изправи срещу Черно море в бараж, даващ право на участие в Лига Европа.

В другия мач от тази вечер, ЦСКА постигна пестелива победа с 1:0 над Берое, който преди мача имаше теоретични шансове за третото място. Като цяло гостите от Стара Загора стояха по-добре през първото полувреме, но през второто "червените" заиграха по-добре и стигнаха до победата с гол на Десподов от дузпа.

Така след този успех отборът на Христо Янев финишира с актив от 81 точки в класирането и на втората позиция в класирането, докато заралии завършват на 4-ото място с актив от 62 точки.