Балканска лудост! Хърватия е на финал!

Марио Манджукич донесе победата в продълженията с 2:1
Обновена: 11 юли 2018 23:52 | 11 юли 2018 23:37, Красимир Ангелов
536

Хърватия сътвори невероятен подвиг, като достигна своя първи исторически финал на световно първенство, след като надви Англия с 2:1 след продължения в 1/2-финална среща от големия турнир, която се игра на "Лужники" в руската столица Москва.

Трипиър даде аванс на "трите лъва" след прекрасен удар от фаул още в 5-ата минута, но Перишич възстанови равенството в 68-ата минута и върна надеждите на "шахматистите", че могат да сторят нещо голямо. До края на редовното време "шахматистите" изтърваха още няколко страхотни положения за гол.

В крайна сметка редовното време завърши при реми и се стигна до две продължения от по 15 минути, а четири минути след началото на второто продължение Марио Манджукич хвърли хърватските фенове на стадиона в екстаз.

Така Хърватия ще играе срещу Франция в спор за титлата.

До момента най-доброто постижение на страната на световни финали бе 1/2-финалното класиране през 1998 година във Франция.

Всичко за триумфа на хърватите четете в Gol.bg

536
Още от Общество
Спомени от соца: Гриша Филипов – убит или свален от власт!
252
3

34

Радост!!!! ! преди 4 дни
Шиба ните английски джендъри си го получиха от коравите балканци! Браво хървати, сега бийте и кокошките в неделя и станете първата балканска държава световен шампион по футбол!!!

Анонимен преди 4 дни
Негрите освен ,че играят много футбол играят и много секс така,че край с Европата скоро ще се доберьт и до Булгария и ще си имаме Ммбастойчков
248
9

45

Всички европейци празнуваме тази нощ -
Европейски отбор победи сборния отбор на Индия, Пакистан, Бангладеш, Нигерия и няколко дървари и пияници от един остров.
Надявам се на финала Хърватите да победят сборния отбор на Мароко, Алжир, Бряг на Слоновата Кост и Гвинея.
Знаеш ли как казаат хората???
Надеждата умира последна.
Хьрватите има да ядьт бой яко от французите само Ммбапе ще им разкаже играта на французите и ще им покаже кой са бьдещите правилни гени на Еуропата
247
10

6

До Европа

Да де, ама Англичаните и Французите са владели по половин свят, и все още си го използват. Ние какво сме направили?

39

Английските негроиднимелези, вън от Русия!!! Марш домой при КралицатаРептилка!!! Кеф!!!
244
1

29

орбан преди 4 дни
като гледам европейските отбори на световното и разбирам, че съм 100% прав!
243
54

7

Факт! преди 4 дни
Нормално хърватите са тъ.и!Да сте чули за умен хърватин физкултурници като българите.Единственото добро е че са изчезващи като нация както и българите.Нека спечелят ритнитопкофците умираща нация.Да си ядат купата!
242
12

29

Чудя се, колко ли са бай ганьовците, които гледат на живо мачовете? С тези мизерни доходи не могат да отидат на море, камо ли до Русия.
А гледам там стадионите претъпкани, само американските фенове били над 100000 (според Ройтерс).
И КАКЪВ РЕД ЦАРИ ПО СТАДИОНИТЕ, НЯМА ГИ АГРЕСИВНИТЕ МУНЧОВЦИ С ДИМКИТЕ.
241
5

8

Вноските са по 150 млн на година и за двете. Факт е че именно България ви спря вас през 2007 г. като гласува в Европарламента против членството на Турция в ЕС.
Оттогава само си бършете сополите.
240
16

16

Най-смешното е, че някои си мислят, че Бай Ганьо е цивилизован. Дрън-дрън.
Да си плащат там двата милиарда вноски за НАТО и ЕС и тройно по-високите цени за американския ток и да мълчат.И да дьвчат сополите
239
3

32

Субашич за мен е героят на световното. две поредни мача измъква Хърватска от дузпи, излови поне 5 дузпи дотук. В този мач допусна само 1 гол, а спаси няколко критични ситуации. В миналия мач игра с контузия. След Кан и Буфон, този вратар е на път да ми стане третият любим вратар.

Су 34 преди 4 дни
Ехехеееее бричед ти вземи спомни и Хан Крум поне тогава имаше дьржава. Ся кьде сте ,че не ви виждам ? Аааааа да дьвчеш сополи.
-----------
И хан Крум, и Симеон Велики и Борис Първи, и Борис Трети и т.н. и пак имаме държава.
Ние поне станахме четвърти, а вие сега къде сте 144-ти, нещо не ви виждам? Ааа сменяш евро за обезценени лири?
236
0

36

Рядко съм гледал по-дърварски отбор от английският. След изравнителният гол имаше една ситуация където техният бек изчисти в тъч, и не искаше да признае че тъча е за хърватия а награби Манджукич за ръкавите. Съдията спести доста картони в този мач, пускайки по-свободна игра.
235
2

30

Бог наказа ингилизите, за мръснишката игра която врътнаха на Швеция. имах чувството че срещу шведите не гледам англичани а италиянци- вкарване на един гол и затваряне на подстъпите към вратата. Бог им го върна тъпнаков този мач. Видя се че като получат изравнител гол, психиката им срива и са пълна паника.