Унгарци изхвърлиха Лудогорец от Шампионската лига

Българският първенец загуби 0:1 от Види, Мисиджан с червен картон
133

Лудогорец отпадна от квалификациите на Шампионската лига след загуба с 0:1 при гостуването в мача реванш на унгарския първенец МОЛ Види. Единственият гол за домакините вкара Хаджич в края на първото полувреме, който се оказа и победен заради нулевото равенство преди седмица в Разград.

Голяма заслуга за попадението на унгарците имаше изгонването на Върджил Мисиджан минути преди откриването на резултата. Холандецът получи втори жълт картон за симулация след падане в наказателното поле на Види, но от повторенията се видя, че в тази ситуация не заслужаваше да бъде изгонен.

При гола на Хаджич пък разградчани бяха с 9 души на терена, тъй като защитникът Георги Терзиев бе извън терена за медицинска помощ. След това Лудогорец така и не успя да отговори на удара.

Още преди да губи българският шампион игра слабо и почти не застраши противниковата врата. Първият точен удар дойде след почивката от Марселиньо, а в края разградчани така и не намериха сили за финален щурм.