Норвегия ни би и ни свали от върха в групата за Лигата на нациите

"Лъвовете" загубиха с 0:1 в Осло
Обновена: 16 окт 2018 23:41 | 16 окт 2018 23:40, Красимир Ангелов
98

Норвегия победи с 1:0 България в мач от Лигата на нациите и оглави класирането в нашата група.

Единствения гол на мача на стадион "Улеваал" в Осло отбеляза Мохамед Елюнуси в 31-ата минута. Скандинавците спечелиха напълно заслужено, тъй като през първото полувреме "лъвовете" се представиха слабо.

След почивката играта беше равностойна, но нашите така и не създадоха опасно голово положение и логично загубиха.

Така в класирането Норвегия и България имат по 9 точки, но домакините са с по-добра голова разлика – 4:1 срещу 5:3. Следва Кипър с 4 т. и Словения с 1 т.

В следващия кръг "трикольорите" гостуват на острова на Афродита, докато скандинавците ще играят в Любляна.

Подробности за мача четете в Gol.bg

98
42
3

16

За *** за зеле не ставаме. Чакаме все късмета да ни покрие. Може да не можем много, но футболистите трябва да са като оси, след мача да изпопадат на терена. Смешници!
41
2

22

Преди години на селски ма4 можеше да се полу4и подобна картина : домакините заиграват брутално , а гостите запо4ват да бягат от единоборства , да подска4ат и дори да напускат терена в знак на протест , видите ли няма милиция на ма4а и т.н. .Снощният ма4 беше малко в този дух , а жалко за нашите 4е играха като жени . Отстъпваш ли без борба в единоборствата ти ве4е си загубил войната ,въпрос на време е да полу4иш гол .
40
3

15

Не знам що си мислиме, че повече от половината отбори в Европа са дървари, рендета и смешковци. А па ние кво сме - германски или аржентински футбол ли играеме. В Европа трябва да има първа, втора и трета лига като на световното по хокей. Какво сме толкова много над отбори като Норвегия, Фарьорите, Лихтенщайн, Андора, Люксембург, Гибралтар, Малта и т.н....
39
2

5

Тия са си наблюдавали внимателно и ни приложиха номерата на Гошо Петков. Това е то лошият пример. Е така се разваля футбола - после на тях ще го приложат и става като епидемия. Почваме да гледаме шмекерии за печелене на време.
38
1

14

Нали не ме слушате казах ви да трансферираме Божиавтогол във отбора на Норвегия щеше да им нахака 17 автогола и вече щеше да е без значение колко са ни вкарали.Егати вица ми.А пък бистришките тигри ако бяха там с Бойко само като го види вратаря на норвежците и сам щеше да се дърпа.
37
8

13

ХА-ХА-ХА ! преди 5 години
Хубчев сгреши. Първото полувреме бяхме изплашени. На вратата в такъв мач трябваше да пусне Георги Петков, за да вдъхне увереност на по-младите си съотборници.Норвегия са меганеприятен отбор с 4 чисти "скандинавци" в отбора имената на които звучат в стил "Салам алейкум".Жалко, че загубихме ..
36
2

22

Хубчев няма никаква тактика и загуби спечелен мач. Пуска 2 нападатели Попов и Десподов при положение, че му стига и равен мач. Спокойно с 6 защитници и 4 халфа хващаше 0:0 и изчаква норвежците ако сбъркат за 0:1. Така провали и важния мач с Беларус който ако биеха, имаха шанс за бараж.
35
5

6

По-добри сме от това и можем повече, мисля че това е поуката от този турнир.
34
7

13

Най-жалкото в целия мач не беше играта на нашите, а норвежкия национален отбор и въобще стратегията на норвежкия щаб, която беше да ни отмъщава за загубата в София със същите камъни по нашата глава, сякаш това е най-важният мач в историята. Определено трябва търсим класиране в по-горна дивизия, защото е срамно да сме в компанията на такива отборчета.
33
9

6

Не е дошъл краят на света. От 4 мача- 3 победи и 1 загуба, при това минимална без никаква игра срещу най-големият съперник от групата. Следващите мачове не са срещу световния шампион и вицешампиона все пак.

22

Колко точни удара имаме във вратата на норвежците ?А пък какви положения изтърваха,но пък ги пропиляха тия дървари...Един на нула трябва да го сметнем за голям късмет според мен.
30
2

15

КК преди 5 години
Харесва ми Лигата на нациите. В А групите се трескат най-силните, понякога с изненадващи резултати. Нашето ниво е на Кипър, Норвегия и Словения, срещу такива отбори сме конкурентноспособни.
29
5

12

Айде стига храчене. Нашите цял мач бяха в дълбока защита, а норвежците бяха прекалено слаби за нещо повече от 1 гол. Даже на празна врата не можеаха да реализират, мисля, че имаха още един опасен удар и това беше всичко за цял мач. Единственото полезно от целият мач е, че няма смисъл да се пазим прекалено от такива съперници.
28
1

11

В първото полувреме май нямаше изстрел по посока на вратата им.Отбраната на Шипка се пукаше отвсякъде.Коментарите на Василев неадекватни както винаги,вместо да ги на,зере от критика,той плюе по противника в стил бай Пешо от съседната маса в кръчмата.Добре,че се отървахме с малко.
27
7

10

"Изтърваха ни.Късмета беше на наша страна,а и съдията помагаше"Странно, защото нямам спомен нито веднъж съдията да ни е подпрял. Даже си беше взел отпуск за деня и беше нещо нещо като жури на мюзик айдъл, с разликата, че не аплодираше норвежките балтии.
26
2

18

Излязхоме като опълченците на Шипка срещу отбор, който едвам ни би при 90% грешни отигравания от наша страна. Трябва тотална офанзива срещу отбори като Норвегия, все пак не сме на финал на световно.
25
6

2

? преди 5 години
Не знаех че в Норвегия играят футбол или имат отбор...
24
2

5

Изтърваха ни.Късмета беше на наша страна,а и съдията помагаше.
23
1

13

Трагедия барабар с коментатора на мача...Изложиха се...а пък, един на нула си е най-малкото с което си тръгнахме.