Проклятието на дузпите: "Черно море" елиминира Левски

"Моряците" се класираха за 1/4-финалите за Купата на България
31 окт 2018 19:07, Петя Славова
28

На 31 октомври, международният ден на Черно море, "моряците" се класираха за 1/4-финалите за Купата на България, след като елиминира Левски след страхотна драма. Домакините на два пъти изравняваха на своя стадион "Тича", като при втория случай Георги Божилов беше точен в 92-ата минута за 2:2. Така се стигна до продължения и дузпи, където варненци спечелиха с 5:4!

При ударите от бялата точка столичани се нуждаеха от един гол, за да продължат напред. Специално за дузпите на терена секунди преди края влезе Филипе Нашименто. И както редовно се случва – именно резервният футболист изпусна, след като се подхлъзна, точно като знаменитите пропуски на Дейвид Бекъм и Джон Тери. След това друг португалец – Нуно Рейш, нацели горната греда, топката се отби от голлинията и не я премина. И това беше последният епизод в напечения сблъсък.

Иначе "сините" поведоха още в 9-ата минута, след като Благой Макенджиев не се намеси добре при удар на Жерсон Кабрал. "Моряците" обаче бързо изравниха. С основна заслуга за гола беше Георги Илиев, който с фамозен пас изведе Атанас Зехиров на чиста позиция и той не сбърка.

След почивката двата отбора се дебнеха, но в края стана напечено. В 78-ата минута Хали Тиам с удар от точката за дузпата отново даде преднина на столичани. И Левски вече се виждаше в следващия етап, но в 91-ата минута Георги Божилов прати сблъсъка в продължения.