Джокович смачка Надал с лекота и спечели Australian Open

Това беше един от най-добрите мачове на сърбина в кариерата му
27 яну 2019 14:00,
140

Извънземен Джокович смачка Надал с лекота и грабна трофея от Откритото първенство на Австралия

Сърбинът изигра един от най-добрите мачове в кариерата си и вече е абсолютен рекордьор по трофеи в Мелбърн

Новак Джокович триумфира на Откритото първенство на Австралия, след като на финала не срещна затруднения срещу Рафаел Надал и го победи след 6:3, 6:2, 6:3.

Това бе 53-и мач между двамата в тура, както и шеста поредна победа за сърбина на твърди кортове, на открито. Освен това Джокера води с три победи повече над този противник, след като записа 28-ата си победа срещу него.

Сърбинът спечели и рекордната си седма титла в мейджър турнира, който се провежда в Австралия.

Трофеят от "Големия шлем" за него е 15-и и той задмина в това отношение великия Пийт Сампрас и се доближи на 5 трофея от абсолютния лидер Роджър Федерер.

В първия сет Джокера бе брилянтен при сервирането си и загуби всичко на всичко само една точка при свой сервис.

Като цяло всичко в сета на откриването се реши от един единствен пробив във втория гейм, който сърбинът успя да задържи до самия край.

Вторият сет обаче бе доста по-убедителен за него и след пробиви в петия и седмия гейм той увеличи аванса си в сетовете.

Третият сет също започна брилянтно за сърбина и той проби още в третия гейм, за да се доближи още повече до крайния успех.

В деветия гейм сърбинът проби отново и решително, и в крайна сметка спечели гейма, сета и мача.