Алберт Попов с ново чудесно представяне, влезе в топ 6

Българинът финишира на 2.97 секунди от победителя Марсел Хиршер
Обновена: 29 яну 2019 23:19 | 29 яну 2019 22:55, Красимир Ангелов
31

Българският скиор Алберт Попов продължава със страхотното си представяне в Световната купа по ски.

Още по темата
Нашето момче завърши на 6-о място в слалома в Шладминг, завършвайки на 2.97 секунди от победителя Марсел Хиршер (Австрия).

Това е втори голям успех за Попов в рамките на няколко дни, след като в събота той завърши девети на слалома в Кицбюел.

Шестото място е и най-доброто класиране в кариерата на младия скиор. Влизането му в топ 6 е първо за българин в Световната купа от 20 март 1985-а година, когато Петър Попангелов се класира на същото място в Парк Сити (САЩ).

Алберт Попов стартира с 46-и стартов номер и се нареди на 13-о място след първия манш. С още по-добро каране във втория той се нареди сред най-добрите 6 в дисциплината и с това спечели точки за Световната купа в четвърто състезание този сезон.

Другият българин, който днес участва - Камен Златков, стартира с номер 43, но не завърши.

Победител стана Марсел Хиршер, който беше безмилостен с конкуренцията и спечели с резултат 1:44.81 минути. Втори остана Алекси Пинторо (Франция), на 1.21 секунди, след като в първия манш се нареди трети. Третата позиция на подиума спечели Даниел Юл от Швейцария, останал на 1.60 и 2-и в първия манш.