Без екшън на "Анфийлд": Ливърпул и Байерн врътнаха 0:0

Лион и Барселона също не си отбелязаха гол в другата среща
20 фев 2019 08:20, Красимир Ангелов
7

Ливърпул и Байерн Мюнхен завършиха 0:0 в първа осминафинална среща в Шампионската лига, играна на стадион "Анфийлд".

Петкратните европейски клубни шампиони изиграха вихрено първо полувреме, в което атаките се редуваха и пред двете врати, но въпреки това си останаха с по един точен удар.

Втората част протече при доста по-ниско темпо и малко на брой интересни положения, като играчите заложиха основно на здравите единоборства.

Интересното е, че Байерн не вкара и при четвъртия си опит на терена на Ливърпул, като това е трето поредно нулево равенство между двата отбора на английска земя. Реваншът е на 13 март на стадион "Алианц Арена".

В другия мач от снощи Олимпик Лион и Барселона също завършиха наравно 0:0 в първа среща от 1/8-финалите на Шампионска лига, игран на стадион "Парк Олимпик Лион".

Футболистите на треньора Ернесто Валверде доминираха почти през цялото време и създадоха повече опасности, но късметът не бе на страната на Лионел Меси и компания.

Така Барса и Лион ще решават всичко в реванша на "Камп Ноу", който ще бъде на 13 март.

Всички новини и реакции след снощните мачове в Шампионската лига четете в Gol.bg