Боряна Калейн с още един медал – сребро на топка

Катрин Тасева завърши състезанието четвърта
7 апр 2019 17:17,
8
Снимка: БФХГ

Боряна Калейн завоюва и сребърен медал при първата за годината Световна купа по художествена гимнастика в италианския град Пезаро.

Българската гимнастичка, която вчера спечели бронзовото отличие в многобоя, днес завоюва сребро на финала на топка.

Възпитаничката на Мариана Памукова представи отлично композицията си и получи оценка от 21.700 точки (12.800 за трудност и 8.900 за изпълнение).

Калейн има еднаква оценка 21.700 с руската звезда Дина Аверина, но българката има повече за изпълнение - 8.900 срещу 8.700. Така рускинята остана трета. Първа на топка е Арина Аверина (Русия) с 22.400 точки.

Другата българка Катрин Тасева също изигра страхотно съчетание с топка и зае четвъртото място с 21.350 точки (12.500 за трудност и 8.850 за изпълнение).

На финала на обръч Боряна Калейн зае четвърто място с 21.150 точки, а Катрин Тасева е шеста с 20.650 точки.

Златното отличие спечели Арина Аверина с 22.500 точки, а втора и трета са съответно Дина Аверина с 22.400 и Катарина Галкина (Беларус) с 21.200 точки.

В момента ансамблите играят съчетанията с пет топки, а по-късно днес са финалите на бухалки и лента при жените и на три обръча и два чифта бухалки при ансамблите.