Челси на полуфинал след голова фиеста със Славия Прага

Арсенал победи отново Наполи и също продължава напред
Обновена: 19 апр 2019 11:29 | 19 апр 2019 08:45, Красимир Ангелов
0

Челси победи с 4:3 Славия Прага и с общ резултат 5:3 от двата мача успя да се класира на полуфинал за Лига Европа.

Там лондончани ще срещнат Айнтрахт Франкфурт за място на финала в Баку. Германците успяха да направят едно чудо срещу Бенфика и също намериха място сред най-добрите.

Два гола за "сините" мушна Педро (5 и 27), един добави Жиру (17), а автогол си заби Дели (10). Точен на два пъти за гостите бе Шевчик (51 и 54), веднъж вкара Сучек (25).

Челси изцяло доминира през първото полувреме, създаде половин дузина голови положения, вкара красиви попадения и дръпна сериозно в резултата. След почивката чехите върнаха два гола, но нямаха шанс за нещо повече.

В друг мач от снощните четвъртфинали в турнира Арсенал удари Наполи с 1:0 в реванша и така си осигури сблъсък с Валенсия в следващия етап.

Лондончани, които спечелиха с 2:0 у дома преди седмица, играха солидно, като не допуснаха много положения пред вратата си, а голът на Алекандър Лаказет бе напълно достатъчен, за да им донесе триумфа.