"Вечното дерби": Много напрежение, малко футбол, 0:0

ЦСКА и Левски не излъчиха победител
48

ЦСКА и Левски не излъчиха победител и завършиха 0:0 в двубой от плейофната фаза на Първа лига, игран на Националния стадион "Васил Левски".

Поредното дерби между двата тима приключи без голове и ще бъде запомнено основно с много напрежение, малко футбол и редица спорни ситуации. "Червените" трябва повече да съжаляват, че не поведоха в резултата през първото полувреме, в което Кристиан Малинов нацели гредата, а в края на първите 45 минути домакините пропуснаха и няколко добри положения.

През втората част "сините" също останаха разочаровани, след като Станислав Костов нацели левия страничен стълб. Като цяло срещата бе изпълнена основно с единоборства в средата на терена, като и двата отбора рядко стигаха до опасности пред вратите на Витаутас Черниаускас и Николай Михайлов.

От това може да се възползва Лудогорец, който при евентуална победа тази вечер над Ботев Пловдив, ще се откъсне на 5 пункта от "червените" и цели 11 от "сините".